Trigger points kurs - fizjogterapeuto, szkól się!

2017-02-21

Każdy fizjoterapeuta doskonale wie, że ciągłe szkolenie się jest niezbędne, jeżeli chce się nieść ludziom pomoc w ich problemach zdrowotnych. Właśnie dlatego trigger points kurs cieszy się tak dużą popularnością. Celem terapii punktów spustowych jest uwolnienie pacjenta od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych, a na tym zależy każdemu pacjentowi oraz jego lekarzowi. Nic zatem dziwnego, że kurs punkty spustowe jest naprawdę oblegany.

Czym jest punkt spustowy?

Najprościej mówiąc, punkt spustowy to silnie podrażniona okolica w obrębie hipertonicznego pasma mięśnia szkieletowego bądź powięzi mięśniowej. Jest to punkt bolesny podczas palpacji i bardzo często prowadzi do promieniujących bólów, napięć mięśniowych oraz do reakcji wegetatywnych. Punkty spustowe występują także w skórze, tkance tłuszczowej, więzadłach, okostnej czy torebkach stawowych.

Aktywne i ukryte

Terapia powięziowa kurs pozwala zapoznać się z objawami punktów spustowych oraz z czynnikami sprzyjające ich rozwojowi. Co ważne, istnieją zarówno aktywne, jak i ukryte punkty spustowe. Aktywne to te, które wywołują ból we wszystkich pozycjach dnia codziennego - od aktywności mięśniowej poprzez stanie aż do spoczynku. Z kolei ukryty punkt spustowy wykazuje bolesność jedynie poprzez palpitację. Z pewnością kurs punkty spustowe jest wart zainteresowania dla osób, które chcą nieść pomoc swoim pacjentom i dostrzegają w tej terapii pewną nadzieję.