Czym jest kinesio taping i czy warto go poznać?

2017-03-22

Metoda kinesio taping najprościej rzecz mówiąc polega na nakładaniu specjalnych taśm na mięśnie oraz wokół nich, aby wspomagać i hamować napięcia mięśniowe. W dzisiejszych czasach najczęściej fizjoterapeuci stosują techniki wspomagające, które polegają na symulacji skurczów mięśni, dzięki czemu można uzyskać optymalną aktywność fizyczną. Osoby, które chcą się dowiedzieć na czym polega redukcja napięcia mięśniowego powinny jak najszybciej zapisać się na kurs kinesio taping.

Kiedy i gdzie można stosować kinesio taping

Plastrowanie można stosować przede wszystkim w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami fizykoterapeutycznymi wliczając w to hydroterapię oraz krioterapię. Taśmy znakomicie zapobiegają pogłębianiu się urazów, dlatego też obecnie wykorzystywane są głównie przez sportowców. Specjalne metody naklejania taśm, mają oddziaływać na wybrane partie ciała. Zapisując się na kurs taping, można się dowiedzieć nie tylko jak je prawidłowo naklejać, ale również jakie są rodzaje taśm i jakie są przeciwwskazania ich używania.

Gdzie znaleźć porządny kinesio tape kurs

Na naszym rynku jest bardzo wiele firm szkoleniowych, które oferują swoim klientom kinesio tape kurs na bardzo wysokim poziomie. Korzystając z wyszukiwarki internetowej Google bardzo szybko odnajdziemy w swojej okolicy firmy, które oferują szkolenia. Kinesiotaping łączy się przede wszystkim z rehabilitacją ruchową, metodą PNF oraz terapią manualną, dlatego też na kurs taping powinny wybrać się w pierwszej kolejności te osoby, które specjalizują się właśnie w tej dziedzinie fizjoterapii.