Czy warto stosować kinezjotaping?

2017-05-22

Jeżeli kiedykolwiek widziałeś osobę obklejoną dziwnymi taśmami o różnych kolorach, to prawdopodobnie właśnie byłeś świadkiem zastosowania metody o nazwie kinezjotaping, która jest szczególnie popularna wśród sportowców, ale nie tylko.

Magiczny plaster


Technika, która inaczej nazywa się plastrowaniem dynamicznym, polega na zastosowaniu specjalnego plastra za pomocą odpowiedniej techniki wszędzie tam, gdzie jest on wymagany w procesie leczenia. Jego struktura jest zbudowana z bawełny oraz kleju akrylowego i zapewnia wodoodporność, a także przepuszczalność powietrza. 

Kinesiotaping kursy zapewniają niezbędną wiedzę na temat technik i sposobów prawidłowego wykorzystania plastrów, które przynoszą swoim pacjentom wiele korzyści takich jak między innymi poprawa krążenia krwi, wzrost siły mięśni oraz zakresu ruchu, wyrównanie asymetrii w stawach i w znaczny sposób powoduje zmniejszenie odczuwanego bólu.

Jednak, aby plastrowanie dynamiczne było skuteczne i mogło przynieść oczekiwane rezultaty, musi być poprzedzone odpowiednią wiedzą i profesjonalnymi kursami dotyczącymi kinezjotapingu.

Dla kogo kinezjotaping kurs


Wiedza na temat specjalnych taśmy przyda się wszystkim osobom, które w codziennej pracy mają do czynienia przede wszystkim z urazami sportowymi i tak możemy wymienić:
-masażystów,
-instruktorów sportu,
-trenerów personalnych,
-studentów szkół medycznych,
-masażystów,
-fizjoterapeutów.