Terapia cranio sacralna - jak działa?

2017-07-23

Nasz organizm jest niezwykłą maszynerią. Nawet, jeśli choruje, wciąż ma zakodowane w sobie prawidłowe funkcjonowanie. I to właśnie obudzenie go ma na celu terapia czaszkowo-krzyżowa.

Jak działa terapia cranio sacralna?

Najprościej rzecz ujmując jest to holistyczny, terapeutyczny system, który zakłada, iż wszelkie zmiany w naszym organizmie, jak czysty energetyczne, które blokują jego prawidłowe funkcjonowanie, powstają na skutek stresu, który przeżywamy, urazów, traum.

Tradycyjna medycyna jedynie leczy to, co powstało w wyniku negatywnych czynników świata zewnętrznego, nie skupiając się na ich przyczynach. Natomiast dzięki terapii carnio sacralnej docieramy do samej przyczyny i możemy ją wyeliminować.

W jaki sposób terapia pomaga?

Przede wszystkim dzięki przywróceniu w organizmie naturalnego ruchu. Jak już zostało wspomniane: organizm ludzki to maszyneria, wszystko jest ze sobą powiązane, natomiast osią tej maszyny jest układ czaszkowo-krzyżowy. Płyn otaczający mózg pulsuje, przez co sam mózg ulega nieznacznemu ruchowi przenosząc go następnie na kości. To takie ledwo zauważalne drgania na czaszkowych szwach, które za pośrednictwem opony twardej wywołują następnie drgania kości krzyżowej. Kiedy człowiek jest zdrowy, system ten działa bez zarzutu. I o to własnie chodzi w terapii.

Wspomnianą wyżej zasadę drgania mózgu opracował w latach 20. poprzedniego stulecia amerykański lekarz William Sutherland, kwestionując tym samym założenie, iż czaszka pozostaje nieruchoma.